Jesenné konkurzy do zboru!

Hneď na začiatku septembra máte jedinečnú možnosť stať sa spevákmi Speváckeho zboru Technik STU. Stačí ak v dňoch 7. 9.10. 9. prídete o 19:00 na konkurz do budovy Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU na Radlinského 9, kde si vás v učebni CH 11 preskúša naša dirigentka Petra Torkošová.

Na konkurz sa je dobré pripraviť napríklad tak, že si nacvičíte jednu ľudovú pieseň, ktorú našej diri zaspievate. Okrem toho vás Petra rozospieva, aby zistila váš rozsah a intonáciu. Nie je to nič zložité, netreba sa toho báť. Svoju účasť na konkurze je dobré dopredu avizovať prostredníctvom emailu – zbor.technik@gmail.com. Na tento email môže zaslať prípadne i ďalšie otázky.

Spevácky zbor Technik STU nacvičuje pravidelne v pondelky a štvrtky od 19:00 do 21:00 (skúsení mužskí speváci môžu po dohode chodiť len štvrtky). Tento rok sa presunieme do nových priestorov na Radlinského 9 do učebne CH 11. Na tretí septembrový víkend 18. – 20. 9. máme plánované sústredenie v Kočovciach, ktorého súčasťou môžete byť po prijatí do zboru aj vy. Vďaka digitalizácii našej knižnice sa budete môcť doučiť skladby z nášho stabilného repertoáru o čosi ľahšie i z pohodlia domova. Viac informácii nájdete tu.

Ak chcete vedieť viac o zbore a jeho fungovaní, prečítajte si článok Sme komunita, ktorá sa rozhodla spievať spoločne.

Tešíme sa na vás, vidíme sa na konkurzoch

konkurz 2020