Nová knižnica s výučbovými materiálmi pre zbory: Aké skladby nahrať

Už v najbližších týždňoch začneme zverejňovať  online knižnicu určenú pre zborových spevákov, ktorá aspoň čiastočne uľahčí prácu dirigentov. Zároveň pomôže udržiavať zboristov v kondícii aj v prípade, že sa nebudú môcť konať spoločné nácviky.

peciatkaOkrem deviatich skladieb, ktoré sú zatiaľ vybrané a postupne spracovávané (zoznam je uvedený na konci tohto príspevku), môžu zboroví dirigenti navrhnúť, aké ďalšie piesne medzi pripravované materiály pridať.

Stačí, ak nám do 6. septembra 2020 pošlete na email zbor.technik@gmail.com názvy štyroch preferovaných skladieb pre miešaný zbor s menami ich autorov, pričom zo všetkých návrhov spracujeme do knižnice v prvej fáze štyri diela, ktoré sa budú v odporúčaniach dirigentov opakovať najčastejšie. V e-maili, prosím, uveďte aj svoje meno, priezvisko a zbor, ktorý dirigujete. Podmienkou je, že musí ísť o diela slovenských autorov.

V knižnici s výučbovým materiálom budú dostupné nahrávky pre každú hlasovú skupinu tak, aby si spevák kedykoľvek vedel prespievať a doučiť sa svoj part pre každú z 13 spracovaných skladieb, ktoré sú plánované pre prvú fázu projektu. Naspievajú ich postupne vybraní členovia speváckeho zboru Technik STU a prvé skladby budú voľne dostupné na stránke www.zbortechnik.sk už od septembra 2020.

Spevák z každej hlasovej skupiny bude mať k dispozícii dve naspievané nahrávky:
– nahrávku, kde bude jeho hlasová skupina oproti ostatným dynamicky zvýraznená (využije ju hlavne pri prvotnom štúdiu/oprašovaní notového zápisu),
– nahrávku bez jeho hlasovej skupiny, aby si mohol vyskúšať spievanie s ostatnými hlasmi bez toho, aby mu znel spev jeho hlasovej skupiny.

Deväť skladieb z výučbovej knižnice, ktoré sú už vybrané:

  1. Aká si mi krásna ¦ Eugeň Suchoň
  2. Paľenočka dobrej moci; Najedla še stará baba ¦ Miroslav Šmíd
  3. Oddavac še budu ¦ Jan Rozehnal
  4. Ňevandruj, milý môj ¦ Ivan Hrušovský
  5. Ej, hrajteže mi, hrajte; Jajže, lučka zelenučka ¦ Ivan Hrušovský
  6. Rytmus (Ave Eva) – Ivan Hrušovský
  7. Išol milý orac ¦ Peter Cón
  8. Svadobná odobierka – miešaná verzia – Peter Breiner (arr. M. Uhliarik)
  9. Tancuj, tancuj ¦ Miroslav Šmíd

david-beale-gOsGgt4olNs-unsplash