Záverečný koncert sezóny a krst nového CD

krst-cd-plagat

Ľudové premeny

Taký je názov záverečného koncertu sezóny spojeného s predstavením nového CD.

Spevácky zbor Technik STU nadväzuje na tradíciu ľudových piesní, ktoré boli s ním spojené od jeho založenia v roku 1956. Aj keď je dnes zbor známy tým, že sa venuje rôznym žánrom, zborové úpravy ľudoviek zostali pevnou súčasťou jeho rôznorodého repertoáru. Velikáni ako Suchoň, Hrušovský, Cikker sa inšpirovali v rôznych regiónoch a okrem nich počas júnového koncertu zaznejú aj úpravy, ktoré vznikli len pred nedávnom. Na koncerte sa uvedie do života aj nové CD Techniku – Ľudové premeny. Obsahuje až 30 piesní a pri tejto príležitosti si je možné kúpiť lístok na koncert spolu s CD, ktoré vám bude odovzdané pri vstupe.

Čo by to bolo za ukončenie sezóny, ak by sa nemyslelo na všetkých divákov a bývalých Technikárov. Preto sú všetci po skončení koncertu pozvaní na čašu vína, ktorá vytvorí priestor, aby sme sa ešte lepšie spoznali, pospomínali na zážitky a oslávili úspešné ukončenie 61. sezóny.

Koncert aj samotné CD vzniklo vďaka láskavej podpore Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave, spoločnosti Adient, Nadácie ZSE ako aj všetkých bývalých a súčasných spevákov a dirigentov, ktorí tvoria technikársku tradíciu.

Vstupné 5 eur (lístok bez CD), 10 eur (lístok s novým CD). Sedenie v sále je voľné a nie je rozdelené na žiadne sektory.

Lístky dostupné v sieti Ticketportal po kliknutí na odkaz.