Online konkurz do mužských hlasov speváckeho zboru Technik

Táto výzva je pre všetkých mužov, ktorí by chceli spievať. Na rozdiel od tradičných konkurzov prináša online komunikácia väčšie pohodlie a zbormajsterka príde za každým priamo do jeho počítača alebo mobilu.

Prvý krok je zaslať na zbor.technik@gmail.com do 30.4. akúkoľvek nahrávku svojho spevu (a capella, so sprievodom, karaoke…) a sprievodný e-mail.

NAHRÁVKA

Nepotrebujeme žiaden štúdiový materiál, ale len nahrávku cez mobil, ako si spievaš niečo obľúbené. Nedávno Technikári absolvovali podobnú aktivitu v domácom prostredí, takže všetci svorne vieme, čo to znamená nahrať sa na mobil a potom to poslať ďalej. V článku #SOMDOMA: AKO TECHNIKÁRI NAHRALI NEOFICIÁLNU SLOVENSKÚ HYMNU si môžeš prečítať viac.

SPRIEVODNÝ E-MAIL

Nahrávku pošli spolu s krátkym sprievodným e-mailom, v ktorom napíšeš úprimné odpovede na štyri okruhy otázok: prečo chceš spievať v zbore, aká je tvoja obľúbená zborová skladba (pokojne ťa môže inšpirovať náš youtube kanál), aké máš hudobné vzdelanie (je to v poriadku, ak aj žiadne) a v akom zbore si už spieval. Máme spevákov, ktorých prvou zborovou skúsenosťou je práve Technik, takže ani na túto otázku, podobne ako ani na tie zostávajúce tri neexistuje žiadna správna odpoveď. Na konci e-mailu ešte uveď, aký formát online stretnutia preferuješ: telefonický hovor, whats app alebo messenger spolu s telefónnym číslom/menom, vďaka ktorému sa nám s tebou podarí spojiť cez tebou vybranú aplikáciu.

ČO POTOM

Zbormajsterka si vypočuje nahrávku, prečíta si e-mail a ozve sa ti, aby ste si dohodli termín, kedy by ste sa spojili. Počas jej osobnej návštevy v tvojom mobile alebo počítači si spolu niečo poviete a zaspievate. Netreba sa vôbec stresovať, budeš v pohodlí domova a v online priestore bude vanúť priateľská atmosféra.

Po úspešnom prijatí do Techniku ti pošleme prístupy k naším online knižniciam a materiálom. Zároveň sa budeš môcť zúčastňovať online nácvikov a verím, že čoskoro sa uvidíme potom aj osobne. Do skorého v Techniku.

Dirigentka Petra Torkošová počas online nácviku

Dirigentka Petra Torkošová počas online nácviku