Fête de la musique (Sviatok hudby)

Plagát Sviatku hudby v Lozorne

Plagát Sviatku hudby v Lozorne

Zbor Technik STU sa zapojí do tohtoročného Sviatku hudby (Fête de la musique) a predstaví nový repertoár pod názvom Ozveny. Nový program sme naštudovali vďaka rovnomennému projektu, ktorý bol podporený grantom z Nadačného fondu Západoslovenskej energetiky v Nadácii Pontis.

Prvý ročník Sviatku hudby sa konal 21. júna 1982, v deň letného slnovratu, v Paríži. Iniciovalo ho Ministerstvo kultúry Francúzska. Na jeho podnet reaguje dnes už viac ako 120 krajín a 700 miest z celého sveta, ktoré sa k oslave hudby postupne pridávajú. Sviatok  je venovaný živej hudbe a je príležitosťou prezentovať v tradičných, netradičných priestoroch, aj na uliciach rôzne hudobné produkcie za účasti hudobníkov profesionálov i amatérov. Riadi sa medzinárodnou chartou, podľa ktorej účinkujú v tento deň všetci umelci zdarma a nikto neplatí žiadne vstupné.

V Lozorne má Fête de la musique už svoju tradíciu. Tento rok bude prebiahať už 7. ročník –  v nedeľu, 19.6.2016. Program začína o 16:00 v miestnom Centre kultúry na Zvončínskej 3 v Lozorne (blízko Bratislavy). Okrem nášho zboru, ktorý začne vystupvoať okolo 17:45 sa predstavia aj Deti zo SZUŠ, Acapella FOR YOU, Slovensko – francúzska kapela ROC ́HANN.