Benefičné koncerty prinesú nevšedný zážitok

Hudba – liečivý balzam na dušu. Keď sa navyše nesie múrmi chrámu, je ako anjelské pohladenie. Zahreje na duši i na srdci. Kedy ste mali naposledy možnosť zastaviť sa a vychutnať si takúto chvíľu?

Collegium Wartberg Young, Slovak Double Bass Club a spevácky zbor Technik pre vás pripravili jedinečný zážitok. V rámci Festivalu duchovnej hudby Musica Perennis Sancti Benedicti 2017 v najbližších dňoch odohrajú dva koncerty, počas ktorých odznie niekoľko výnimočných skladieb.

Jednou z nich je napríklad povznášajúca Ave Maria od, dnes už nebohého, Mariána Vargu, ktorá je jeho jedinou zborovou skladbou. Zaznejú i skladby Laudate (Knut Nystedt), Alleluja (Gordon Young), Notre Père d’Aix (Pierre Villette), Great are you Lord či Gabriel´s Oboe, melódia známa z kultového filmu Misia z roku 1986. Nezabudnuteľnou bodkou bude určite dojemná a veľkolepá skladba Magnificat od Marca Frisinu. To všetko pod taktovkou zbormajsterky Petry Torkošovej, ktorá nedávno uviedla i mimoriadne náročné Nemecké requiem od Johannesa Brahmsa.

Koncerty majú aj svoj ďalší rozmer. „Oba sú benefične ladené. Je dôležité robiť aj takéto koncerty. Tieto sú venované deťom s postihnutím a deťom zo sociálne slabších rodín. Je pred Vianocami a výťažok ich určite poteší,“ dodáva Petra. Vstupné na koncert je 5 eur.

Okrem speváckeho zboru Technik budete mať možnosť vidieť i Jána Prievozníka, sólového kontrabasistu, člena mnohých prestížnych orchestrov. Sprevádzať ho bude Collegium Wartberg Young, pod vedením dirigenta Jána Krígovského.

„Každý rok sa týchto benefícií ujíma nejaká hudobnícka rodina. V minulosti to boli napríklad Krígovskí, Podolskí… Tento rok sme to my – ja ako zbormajsterka so zborom Technik a môj brat Janko ako sólo kontrabasista,“ prezrádza Petra.

Najbližší koncert sa bude konať v sobotu 18. novembra 2017 o 19:00 hod. v bývalom benediktínskom kláštore v Hronskom Beňadiku.

Ďalší koncert sa odohrá o deň neskôr, v nedeľu 19. novembra 2017 o 15:00kostole sv. Mikuláša v Senci.

Ďakujeme za podporu partnerom: Fond na podporu umenia, Bratislavský Samosprávny Kraj

Srdečne vás pozývame.

Plagat_-_Hronsky_Benadik

Plagat__A1__November-1